x
sadsad x
asdasd

Blog

Kedilere ev yemeği vermek – Kedilere ev yemeği verilir mi?

20 Nisan 2021

Kedilere ev yemeği vermek belki de kedi anneleri tarafından yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesidir. Ev yemekleri baharatlı ve tuzlu olduklarından bebeğiniz için zararlıdır. Tabiki yağsız, tuzsuz, baharatsız, ona zarar vermeyecek içerikte yiyecekler de hazırlayabilirsiniz ama yine de ihtiyacı olan tüm vitaminlari evde yapacağınız kedi mamaları ile karşılamanız mümkün olmaz.

Köpeklerde kanlı ishal tedavisi ve nedenleri

20 Nisan 2021

Köpeklerde Kanlı İshal Nedenleri

Köpeklerde rastlandığında çoğunlukla sonucu ölüme varan Kanlı İshal, Parvo virüs sebebi ile olmaktadır. Hastalığı bulaştıran virüs birçok maddeye kolayca tutunabilmektedir. Ayrıca köpeğinize bulaşmak için dışkı veya solunum yolunu tercih etmektedir.

Köpeğinizin kendine ya da başka bir köpeğe ait olan dışkıdan uzak tutmanız onun sağlığı açısında oldukça etkilidir. Çoğu hastalık dışkı yoluyla köpeklere bulaşmaktadır. Buna ek olarak köpeğinizin kullandığı mama ya da su kabının da bu virüsü bulaştırma imkanı oldukça yüksektir. Bu sebeple köpeğinizin sık kullandığı bu tür kapları sürekli temizlemeye özen göstermeniz gerekmektedir.

Köpeklerde Kanlı İshal Tedavisi

Birçok hastalık gibi bu hastalıkta da tedavi için köpeğinizin hastalığa yakalandığı dönemi erken farketmeniz oldukça önem arz etmektedir. Öncelikle köpeğinizin Kanlı İshal Hastalığı’na yakalanmaması için yavruyken aşılarının tam yapılması gerekmektedir. Aşıları tam olmayan köpekler ve özellikle Kanlı İshal Hastalığı’na karşı aşılanmamış olan köpekler büyük tehdit altındadır.

Köpeklerde Kanlı İshal’den Korunma Yolları

Köpeklerin Kanlı İshal Hastalığı’ndan korunması için en etkili yol aşı olmasıdır. Olması gereken bu aşı yavru köpeklerin aşı takvimi içerisinde yer almaktadır. Köpek sahibi olan kişilerin köpeğin temizliğine oldukça önem vermesi gerekir. Temizlik, çoğu hastalığın olmasını engellemekte en etkili yollardan biridir.

Evde Evcil Hayvan Beslemenin Faydaları ve Zararları Nelerdir ? Uzmanlar Ne Diyor ?

20 Nisan 2021

Evcil hayvan beslemek nelere iyi gelir ?

Sevmek ve sevilmek kadar keyifli bir şey yoktur. Evcil hayvanlar, bizlere ihtiyacı olan küçük çocuklar gibidir ve onlara bakabilmek içimizi sevgiyle doldurur. İşte tam da bu sebeple, evde evcil hayvan beslemek sağlığımız için çok faydalıdır. Olumlu düşünmemizi, kendimizi iyi hissetmemizi sağlarlar ve stresimizin azalmasına yardımcı olurlar.

Evde Evcil Hayvan Beslemenin Faydaları ve Zararları Konusunda Uzmanlar Ne Diyor ?

Uzmanlar evde evcil hayvan beslenilmesinin çok keyifli ve oldukça hassas bir hobi olduğunu belirterek bireylerin bu konuda daha dikkatli olması gerektiğinin de altını çizmektedirler. Uzmanlar evde evcil hayvan beslenilmesinin özellikle de bireylerin genel sağlığının bazı durumlarda riske girmesinde rol oynadığını belirtmektedirler. Bu yüzden evcil hayvan alırken her hangi bir sağlık sorununuz olup olmadığını kontrol ettirmenizde yarar var.

1 2 3
HİLLSBNR-min.jpg (582 KB)
HİLLS KEDİ MAMALARI
HİLLS KÖPEK MAMALARI
Seçilenleri karşılaştır
t4-min.jpg (408 KB)
Eheim & Tetra Akvaryum
Seçilenleri karşılaştır
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.