x
sadsad x
asdasd
Yavru köpeğim neden elimi ısırıyor

Yavru köpeğim neden elimi ısırıyor

26 Nisan 2021

Öncelikle yavru köpeklerin ellerinizi ısırmasının tamamen normal olduğunu söylemeliyim. Bu onların büyüme sürecinin bir parçası ve bu, asla sizin agresif bir hayvan yetiştirdiğiniz anlamına gelmez. Yavru köpeklerin dişleri çıkarken, bir şeyleri çiğnemeye gereksinim duyarlar. Ellerinizi kurtarmak için yaşamlarının bu dönemine uygun çiğnenebilir oyuncaklar bulabilirsiniz.

Nesneleri ısırma ve çiğneme, yavru köpeğiniz için etrafındaki dünyayı ve çevreyi keşfetmesinin bir yoludur. Bunun için ona asla kızmayın ve köpeğinizin dişlerinin tamamlandığı dönem olan 18. Ay civarında bu davranışın daha az, daha seyrek olacağını ve kaybolacağını unutmayın. Isırmaya meraklı olan yavru köpekler, genelde annelerinden daha iyi aylık olmadan ayrılanlardır; bu erken dönemde yetişkin köpekler genellikle yavrularına ısırmamayı ve ne zaman ısırmayı bırakması gerektiğini öğrettikleri için bu dönem onların eğitimi için önemlidir.

Her halükarda, bir yavru köpeğin ellerinizi ısırdığını gördüğünüzde yapmanız ve yapmamanız gereken şeyler şunlardır:

Ona kızmayın. Eğer gerekirse, sert bir şekilde HAYIR deyin. Ellerinizi yavru köpeğin önünde sallayarak onunla alay etmeyin. Kısacası, onun bu davranışına çok fazla önem göstermeyin. Ayrıca BIRAK gibi bir sesli komut da belirleyebilirsiniz ve yavru köpeğiniz avını bıraktığında ona bir ödül verebilirsiniz.

Köpeğinizin dikkatini o an yaptığı şeyden farklı bir yöne çekmek için beklenmedik bir ses çıkarmayı deneyin. Yavru köpeğiniz ısırmaya başlamadan hemen önce elinize GoodBite Natural kemikleri ya da çubukları gibi bir oyuncak alın. Sizi ısırdıktan SONRA ona oyuncak vermeyin zira oyuncağın iyi davranışın ödülü zannedebilir. Yavru köpeğinizin ayakkabı ya da giyecek gibi oyuncak dışı nesnelerle oynamasına asla izin vermeyin, HERHANGİ BİR ayakkabı ya da giyecekle oynamanın doğru bir şey olduğunu düşünebilir.

Eğer ellerinizi ısırmaya devam ederse, ayağa kalkın ve onunla oynamayı bırakın. Oyunun bittiğini göstermek için kollarınızı bağlayın ve gerekirse odadan ayrılın.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.